Pike ChallengePike Challenge

Anmälda lag 2016

(51 anmälda)

Spinnklass

Adventure Fishing Team Schulz Tobias
Helling Ale
Liechtenstein
CFC Andreas Bergstrom
Johan Sjölen
Sundsvall
Det Gröna Guldet Stefan Jansson
Mathias Ladebäck
Härnösand/övik
Esox Lucius Fredrik Lönneborg
Jörgen Andersson
Umeå
Ghedda å jag Hedda Rudsten
Nicklas Rudsten
Örnsköldsvik
Goldenpikes Fredrik Flodén
Linus Flodén
Kramfors
Göttnepöjka Max Näslund
Filiph Sjöberg
Gottne
Jake Pike Jan Henriksson
Kent Sundvall
Sundsvall
Jiggar.nu Black Björn boström
Egron Nilsson
Järna
Jiggar.nu Norrland Johan Arnlöf
Tommy sellström
Övik
Jonssons Niclas Jonsson
Tomas Jonsson
Själevad
KRIM Tim Nordling
BonkarChrille Strömberg
Malmslätt
Lillkyrka pikefighters Fredrik larsson
Johan
Enköping
Norrland Pikers Christoffer Öhman
Kristoffer Löfvenmark
Umeå
Pike Fear Nigsch Philipp
Lukas Hilti
Liechtenstein
Pike hunter Tony Strindlund
Joakim Lindström
örnsköldsvik
R-Beten Jonas Lindström
Rickard Hagström
Örnsköldsvik
Skitfiske #1 Staffan Strömberg
Jonas Emanuelsson
Stockholm
Strike Zone Fabian Niedermann
Büchel Fabian
Liechtenstein
Team 2 Glada Daniel Isaksson
David Jansson
Stockholm
Team Abbar Grabbar Håkan Kroon
David Vestberg
Örnsköldsvik
Team Blåtroll Jörgen edlund
Stefan tellström
Örnsköldsvik/mariestad
Team boost Oskar
Daniel
Örnsköldsvik
Team C-Ride Mats Nyberg
Robert Öberg
Örnsköldsvik
Team dala.lars Lars Sjödin
Daniel "Dala" Nordin
Örnsköldsvik
Team Dalarnassportfiske Peter söderlund
Leffe R Eriksson
Västervik/Västerås
Team F.A.N Markus Nilsson
Mattias Byström
Örnsköldsvik
team fet id! Patrik Ödling
Marcus Högberg
Örnsköldsvik
Team fishshot Simon Jernberg
Simon Näsström
Örnsköldsvik
Team Flodgroda Adam Sundqvist
Peter Lundqvist
Örnsköldsvik
Team flying lure Martin Hörnblad
Johan Bergman
Övik
Team Gäddhäng Björn Olsson
Mikael Sjödin
Örnsköldsvik
Team Hesselman Jonas Hesselman
Klas Hesselman
Enköping/Malmö
Team Ink Fishing lag 2 Mathias Löfgren
Christoffer Höglund
Umeå/sollefteå
Team Ink Fishing Lag1 Daniel Söderström Sjödin
Jonas Söderström
Sollefteå
Team JS Simon lundqvist
Tobias Matila
Örnsköldsvik
Team Målf Magnus Åström
Lars Fredriksson
Umeå/Nordmaling
Team Okorkat Torbjörn Sjölund
Henrik Sundberg
Dekarsön
Team Pj Jonsson Kenneth Olsson
Tomas Johansson
Bollnäs/Övik
Team Red Dragon Tattoo Jonas
Daniel Bäckman
Umeå
Team Trogdor Daniel Lowgren
Rickard Lövgren
Strängnäs
Team umeafishing.se/Blixt Sport Mats Söderholm
Kent Nathanelsson
Umeå
Team Wahlberg Mikael wahlberg
Henrik wahlberg
Åsele / Lycksele
Team Wolfcreek Norr Mikael Collen
Anders Ulvforsen
Köpmanholmen
The Pike Whisperer Claes Bredenholt
Jonas Löwing
Strängnäs
Tommy med Jan Tommy Lindmark
Jan Åström
Övik
Torque Hunters Christer Gulliksson
Patrik Isaksson
Örnsköldsvik

Flugklass

Backlure, Flugsektionen Jonatan Backlund
Patrik Danielsson
Borlänge / Insjön
Team Fiskenoob Mikael Söderberg
Jimmy Strömgren
Örnsköldsvik
Team Snubbarna Robert Eriksson
Joakim Jegestad
Stockholm
Team vision Mikael Nilsson
Niklaus Bauer
Örnsköldsvik/Stockholm

 

Anmälda lag 2015

(49 anmälda)

Spinnklass

Abstinens ThomasHansson
Anders Sanglert
sundsvall/Stockholm
Gamla vobblers & rostiga krokar Pär-Anders Bergqvist
Jörgen Andersson
Vilhelmina/Sollefteå
Golden Pikes Fredrik Flodén
Linus Flodén
Kramfors
Janne och Tommy Jan Åström
Tommy Lindmark
Bredvid ån
Jiggar.nu Björn Boström
Egron Nilsson
Stockholm
KRIM Tim Nordling
Christer "bonkarchrille" Strömberg
Malmslätt
Team Abbar Grabbar Håkan Kroon
David Vestberg
Örnsköldsvik
Team Blåtroll stefan Tellström
Jörgen Edlund
Örnsköldsvik/Mariestad
Team CCM Adam Sundqvist
Linus Ullmark
Örnsköldsvik
Team CFC Andreas Bergström
Johan Sjölen
Sundsvall
Team dala.lars Lars Sjödin
Daniel "Dala" Nordin
Övik
Team Dekarsön Torbjörn Sjölund
Fredrik Sandberg
Örnsköldsvik
Team Dekis + Snickarn Daniel Mickelsson
Stefan Berggren
Stockholm / Västerhaninge
Team elp Mikael Sjödin
Linus Blomberg
Docksta
Team esox lucius Fredrik Lönneborg
Jörgen Andersson
Umeå
Team Esox Umeå Cennie Ramberg
Joel Karlsson
Umeå
Team F.A.N #1 Mattias Byström
Kristian Stafrin
Åmynnet/Örnsköldsvik
Team F.A.N #2 Markus Nilsson
Mikael Eriksson
Domsjö
Team Fet Id Patrik Ödling
Marcus Högberg
Örnsköldsvik
Team Fishshot Simon Jernberg
Simon Näsström
Örnsköldsvik
team flexiteBPMS Kristian Ekman
Magnus Blomberg
Själevad
Team Flying lure Martin Hörnblad
Johan Bergman
Örnsköldsvik
Team Gäddaranamma Johan arnlöf
Tommy Sällström
Högbysjön
Team Gäddgudrun Stefan Jansson
Mathias Karlsson
Härnösand/övik
Team Gäddhäng Björn Olsson
Mikael Sjödin
Örnsköldsvik
team Hellmer Magnus Lönneborg
Erik Holmgren
Umeå
Team Hesselman Jonas Hesselman
Klas Hesselman
Enköping
Team HL Jonas Lindström
Rickard Hagström
Örnsköldsvik
Team Jonsson Tomas Jonsson
Niclas Jonsson
Örnsköldsvik
Team Joto Tony
joakim lindström
örnsköldsvik
Team JS Fiske Simon Lundqvist
Tobias Matila
Örnsköldsvik
Team Midgårdsormen Niklas Gulliksson
Robin Sandin
Ullånger/Nordingrå
Team Målf Magnus Åström
Lars Fredriksson
Umeå/Nordmaling
Team Naturkompaniet 2.0 Carl
Håkan
Örnsköldsvik
Team Pj Jonsson Kenneth Olsson
Thomas Johansson
Bollnäs, övik
TEAM PPF Tomas jonsson
Jon-erik lundquist
övik
Team Red Dragon Tattoo Jonas Frej
Daniel Bäckman
Umeå
Team Skitfiske #1 Staffan Strömberg
Jonas Emanuelsson
Stockholm
Team Stum Hugg Micael Collen
Andreas Högberg
Köpmanholmen
Team Torsk Viktor Vestin
Stefan Edin
Örnsköldsvik
Team Wahlberg Mikael wahlberg
Henrik wahlberg
Åsele
Team Westin Johan Pettersson
Mari Höglund
Köpmanholmen
Team Åfjärden Björn sjödin
Anders Sehlin
köpmanholmen /örnsköldsvik
Team Önska nicke Rudsten
Hedda Rudsten
Önska
umeafishing.se/Blixt Sport Mats Söderholm
Kent Nathanaelsson
Umeå

Flugklass

En fluga? Petter östergren
Andreas Diamant
Örnsköldsvik/ Umeå
Team Fiskenoob Jimmy Strömgren
Mikael Söderberg
Örnsköldsvik
Team Snubbarna Robert Eriksson
Joakim Jegestad
Stockholm
Team Vision Mikael Nilsson
Niklaus Bauer
Örnsköldsvik / Stockholm

 

 

Anmälda lag 2014

(37 anmälda)

Spinnklass

Alfhilds Crew Christoffer Jansson
Alf Gustafsson
Vindeln/Domsjö
Bananer fulla båten Mikael wahlberg
Pär-Anders Bergkvist
Åsele
Gold Coast Fishing Robbin Öberg
Adam Sundqvist
Köpmanholmen
Goldenpikes Fredrik Flodén
Linus Flodén
Kramfors
KRIM Tim Nordling
Chister Strömberg
Malmslätt
MillForce Hunting feat. Övik Marina & Motor Tommy Lindmark
Jan Åström
Ö-vik
Naturkompaniet 2.0 Carl Nilsson
Håkan sondell
Örnsköldsvik
Paul Mitchell Johan Pettersson
Mari Höglund
Örnsköldsvik
Pikebabes Moa Rudsten
Emelie Sellin
Ö-vik
Pj Jonsson Fishing Team Kenneth Olsson
Tomas Johansson
Bollnäs, Övik
Team Abbar Grabbar David Vestberg
Håkan Kroon
Örnsköldsvik
Team Bigstreettattoo.com Lars Sjödin
Daniel "Dala" Nordin
Övik/Hörnett
Team DeKis Daniel Mickelsson
Karl Stenhammar
Västerhaninge, Stockholm
Team Esox Lucius Fredrik Lönneborg
Jörgen Andersson
UMEÅ
Team fet id Marcus Högberg
Patrik Ödling
Örnsköldsvik
Team flexiteBPMS Kristian Ekman
Magnus Blomberg
Själevad
Team Flying lure Martin Hörnblad
Johan Bergman
Örnsköldsvik/Härnösand
Team GäddarAnamma Johan arnlöf
Tommy Sällström
Högbysjön
Team Gäddgudrun Stefan Jansson
Mattias Carlsson
Härnösand/Ö-vik
Team Gäddhäng Björn Olsson
Mikael Sjödin
Strax norr om Janne Åström
Team Hellmer Erik Holmgren
Magnus Lönneborg
Umeå
Team Hesselman Jonas Hesselman
Klas Hesselman
Enköping/Malmö
Team Jonssons Tomas Jonsson
Niclas Jonsson
Själevad
Team Målf magnus åström
lars fredriksson
Umeå/Nordmaling
Team Red Dragon Tattoo Jonas Frej
Daniel Bäckman
Umeå
Team Sist in Martin Andersson
Daniel Lindström
Övik
Team skitfiske #1 Staffan Strömberg
Jonas Emanuelsson
Stockholm
Team torsk Stefan Edin
Viktor Vestin
Örnsköldsvik
Team Trassel Mattias Lövdahl
Magnus Hallebjer
Bjästa
Team Åfjärden björn sjödin
anders sehlin
Köpmanholmen/Övik
Teamrå Gäddorna #1 daniel ljusberg
per jonsson
Timrå
Teamrå Gäddorna #2 henrik larsson
daniel gyllenqvist
Timrå
Tärnättern Boys Micael Collèn
Tommy Kangas
Köpmanholmen

Flugklass

Flies & Lies Patrik Forslund
Emil Östensson
Övik
Hitta Nemo Nicklas Rudsten
Håkan Hörnqvist
Önska
Team Snubbarna Joakim Jegestad
Robert Eriksson
Stockholm
Vision/Naturkompaniet Mikael Nilsson
Niklaus Bauer
Örnsköldsvik/Stockholm

 

 

Anmälda lag 2013

Spinnklass

Abstinens Thomas Hansson
Anders Sanglert
Stockholm/Sundsvall
Champion 2013 Tomas Jonsson
Niclas Jonsson
Örnsköldsvik
Dubbel Hugg Kenneth Olsson
Tomas Johansson
Bollnäs / Övik
Gamla wobblers & slöa krokar Pär-Anders Bergqvist
Jörgen Andersson
Vilhelmina/Sollefteå
KRIM Tim Nordling
Christer Strömberg
Västerhus
Millforce Hunting Tommy Lindmark
Mattias Lövdahl
Bjästa
MÅLF Lars Fredriksson
Magnus Åström
Nordmaling/ Umeå
Team 2 Glada David Jansson
Daniel Isaksson
Stockholm
Team Abbar Grabbar Håkan Kroon
David Vestberg
Örnsköldsvik
Team DeKis Daniel Mickelsson
Kalle Stenhammar
Västerhaninge
Team Esox Lucius Fredrik Lönneborg
Jörgen Andersson
UMEÅ
Team FTW Johan Arnlöf
Jan Åström0
Högbysjön
Team Gäddhäng Björn Olsson
Mikael Sjödin
Högbyn
Team Hasse å Lasse Johan Bergman
Mattias Carlsson
Örnsköldsvik
Team JOJ Tommy Sellström
Eric Lindholm
Örnsköldsvik
Team LJ Robbin Öberg
Jimmy Svensson
Köpmanholmen/Själevad
Team Mustasch Daniel "dala" Nordin
Lars "trötter" Sjödin
Ö-vik
Team Paul Mitchell Johan Pettersson
Mari Höglund
Ö-viket
Team Pike Whisperer Jonas Löwing
Claes Bredenholt
Strängnäs
Team S Simon Jernberg
Simon Näsström
Örnsköldsvik
Team Skitfiske #1 Staffan Strömberg
Jonas Emanuelsson
Stockholm
Team Skitfiske #2 Jakob Fagerlund
Henrik Freudenthal
Stockholm
Team Skitmört Martin Hörnblad
Stefan Jansson
Örnsköldsvik/Härnösand
Team Trogdor Rickard Lövgren
Daniel Löwgren
Strängnäs
Team Wahlberg Mikael Wahlberg
Henrik Wahlberg
Åsele
Teamrå Gäddorna daniel ljusberg
per jonsson
Timrå
teamrågäddan 2 Henrik Larsson
Hans-olov Berg
Timrå
The Swedish Pike Mafia Jonny Engström
Ronny Kock
Örnsköldsvik
Tärnättern Boys Mikael Collen
Tommy Kangas
Köpmanholmen
Ynglen Mathias Jonsson
Richard Mähler
Domsjö

Flugklass

Hitta nemo Nicke
Håkan Hörnquist
Bortom vägen
Team Vision/Naturkompaniet Micke Nilsson
Niklaus Bauer
Örnsköldsvik/Stockholm

 

Anmälda lag 2012

Spinnklass

Calle och Håbbe Calle nilsson
Håkan Sondell
Sunk domsjö/ skärped
DrillerZ jocke tällström
martin bylin
högbysjön
Dubbel Hugg Kenneth Olsson
Tomas Johansson
Bollnäs - Övik
Fiske - lite djupare Johan Broman
Fredrik Sjöblom dag 1/Magnus Wernblom dag 2
Stockholm/Övik
Fiskenyheter nr1 Johan
Fiskenyheter nr2 Johan
FTW Jan Åström
Johan Arnlöf
Ovansjö
Hanrich Fish Richard Mähler
Hans Näslund
Örnsköldsvik
KRIM Tim Nordling
Christer Strömberg
Västerhus
MILLFORCE Tommy Lindmark
Mattias Lövdahl
Örnsköldsvik
MÅLF Lars Fredriksson
Magnus Åström
Nordmaling/ Umeå
SportfiskeSällskapet.se - Team Pike Whisperer Jonas Löwing
Claes Bredenholt
Strängnäs
SportfiskeSällskapet.se - Team Trogdor Rickard Lövgren
Daniel Löwgren
Strängnäs
Team El-Ge Småland Nizze Zackrisson
Fredrik Winter
Aneby/Oskarshamn
Team Esox Lucius Jörgen Andersson
Fredrik Lönneborg
Umeå
Team Fiskecentrum Umeå / Artifish Alex Nelehag
Lars-Erik Johansson
Umeå
Team Gäddhäng Björn Olsson
Mikael Sjödin
Högbyn
Team Gäddrödingen Fredrik Backlund
Martin Maripuu
Holmsund/Östersund
Team Gösgröt Tomas Jonsson
Niclas Jonsson
Djuphålan till höger om mitten
Team JOJ Tommy Sellström
Eric Lindholm
Örnsköldsvik
Team LJ Robbin Öberg
Jimmy Svensson
Örnsköldsvik
Team Mustasch Lars Sjödin
Daniel "Dala" Nordin
Örnsköldsvik
Team NFT 1 Daniel Åkebrand
Tobias Gideonsson
Sundsvall/Lycksele
Team NFT 2 Johnny Lundqvist
Emanuel Gideonsson
Lycksele/Luleå
Team Paul Mitchell Johan Pettersson
Mari Höglund
Ö-viket
Team Pikepajka Mikael Lundvall
Fredrik Stigebo
Örnsköldsvik
TEAM SWEFISH Bjarne Rålund
Joel eriksson
Ljusdal/Bjuråker
Team Wahlberg Henrik Wahlberg
Mikael Wahlberg
Åsele
Workaholics Emil Esbjörnsson
André Åström
Örnsköldsvik

Flugklass

Hitta Nemo Nicke Rudsten
Håkan Hörnqvist
Ett par skogsgläntor utanför Ö-vik
Team GäddFlax Patrik Forslund
Johan Sundström
Övik/Idbyn
Team Vision/Naturkompaniet Micke Nilsson
Nicke Bauer
Övik/Stockholm

 

 

 

Anmälda lag 2011

Spinnklass

Adventure Fishing Team Tobias
Alex
Schweiz
Dubbel Hugg Kenneth Olsson
Tomas Johansson
Bollnäs
Far Jan Åström
Olle Persson
Örnsköldsvik
Hanrich Fish Richard Mähler
Hans Näslund
Örnsköldsvik
Simpkungarna Jerker Lindström
Daniel Svedberg
Kramfors
Slemtorskarna Niclas Stenholm
Johnny Höglund
Kramfors
Team DrillerZ Jocke Tällström
Andreas Sjölund
Örnsköldsvik
Team Falsat Lars Sjödin
Daniiel Nordin
Örnsköldsvik
Team Fiskecentrum Umea / Artifish Alex Nelehag
Lars-Eerik Johansson
Vännäs
Team Fiskecentrum Umeå Henrik Wahlberg
Johnny Lundqvist
Åsele
Team Gösgröt Tomas Jonsson
Nicklas Rudsten
Örnsköldsvik
Team Krim Tim Norling
Christer Strömberg
Örnsköldsvik
Team Måsen Johan Arnlöf
Andreas Ödling
Örnsköldsvik
Örnsköldsvik
Team pikebite Calle Nilsson
Jesper Olofsson
Örnsköldsvik
Team Skånska Fredrik Holmberg
Magnus Schölander
Örnsköldsvik
Team Trogdor Rickard Lövgren
Daniel Löwgren
Strängnäs
Söder om Dalälven

Flugklass

Hitta NEMO Håkan Winther
Håkan Hörnqvist
Örnsköldsvik
Team Catch & Relax Bo Lundgren
Christoffer Essen Larsson
Stockholm
Team Vision / Naturkompaniet "Nicke" Bauer
Mikael Nilsson
Stockholm
Örnsköldsvik

 

 

Anmälda lag 2010

 
SPINNKLASS
 
Team Naturkompaniet Johan Pettersson
Mari Höglund
Team SWEFISH Bjarne Rålund
Joel Eriksson
Team Pikepajka Mikael Lundvall
Fredrik Stigebo
Team EL-GE Fredrik Winter
Nizze Zackrisson
Team Högbysjön Johan Arnlöf
Robert Sjöström
Team Adventure Fishing of Switzerland Tobias Schulz
Alexander Helling
Team Wobbler Joakim Tällström
 
Team NordFlod Jan Nordlöf
Fredrik Flodén
Team Gösgröt Nicklas Rudsten
Tomas Jonsson
Team Fritidsvaruhuset Ulf Eriksson
Kaj Flinthammar
Team Polarn & Krypet Simon Norberg
Mats Eliasson
Team Kramfors Jerker Lindström
Niclas Stenholm
Team Loke Lars-Göran Hedblom
Patrik Hedblom
Team Jättemört Ulf Andersson
Håkan Winther
Team Uniship Mikael Vedin
Mikael Melin
Team Grayling Markus Huuhka
Martin Huuhka 
Team Sportfiskefrossa.se Tomas Eriksson
Magnus Hallebjer
Team Säkerhetsbyrån Örnsköldsvik Ronny Kock
Jonny Engström
Team Fiskaraporna Lars Sjödin
Daniel Nordin
Team 22 Daniel Westman
Andre Nordin
Team Krim Christer Strömberg
Tim Nordling
Team HG Calle Nilsson
Jesper Olofsson
   
FLUGKLASS
 
Team Vision Flyfishing Mikael Nilsson
"Nicke" Bauer
Team Allt om flugfiske Jonas Nordigårds
Anders Hägglund
   
   
   
   
   
Sponsorer
  Copyright 2015, Pike Challenge. Production: Magnus Stenman